COVID-19 Guidance: Faith-Based Organizations: LINK

Ca si credinciosi, proclamam suveranitatea lui Dumnezeu peste toate lucrurile, inclusiv peste coronavirus. Dumnezeu este Creatorul, El ne cunoaste nevoile si suferintele si apelam la mila si indurarea Sa in oprirea acestei pandemii.

Ne vom ruga pentru cei bolnavi si vom sluji pe Dumnezeu, ca si pana acum, fiind binecuvantare semenilor nostri in aceste clipe dificile.

Ca Biserica vom privi viitorul nesigur dinaintea noastra fara teama, plini de credinta, bazandu-ne pe harul, promisiunile si ajutorul lui Dumnezeu. Vom trai cu intelepciune alegand sa ne incredem in Domnul si sa respectam regulile de igiena care ne ajuta la prevenirea bolii.

Informatiile de mai jos au rolul de a cunoaste evolutia pandemiei, de a ne ajuta sa facem cele mai bune alegeri si sa ne ghideze in rugaciune si slujire.

IMPORTANT

LINKS CU INFORMATII

DACA AVETI SIMPTOME

PUTETI APELA LA NOI