Anunturi

SLUJBELE BISERICII IN PERSOANA

Nu este necesara inregistrarea pentru participarea in persoana la slujbele Bisericii (in fiecare duminica, incepand cu 10.00am), insa se vor respecta recomandarile facute de autoritati pentru perioada de pandemie, asa cum apar pe COVID-19 Guidance: Faith-Based Organizations.

Este obligatoriu ca, inainte de a veni la slujba Bisericii, fiecare dintre participanti sa isi faca un pre-screening folosind link-ul Patron Screening Poster.

Daca intentionati sa va lasati copiii sa participe la Sunday School, va trebui sa urmati procedura de pe pagina Children Ministry.

SLUJBELE BISERICII ONLINE

DUMINICA, slujba in limba romana, de la 10.00am:

Facebook – LINK

DUMINICA, slujba in limba engleza (condusa de Pastor Glen Zeidler si Pastor Jacob Nuh); de la 10.30am, accesul este de la 10.15am:

Zoom – LINK
Meeting ID: 158 857 098
Password: 316

MIERCURI, Seara de Rugaciune si Studiu biblic a RBCT, de la 7.30pm, accesul este de la 7.15pm:

Zoom – LINK

DONATII pentru Biserica Baptista Romana din Toronto pot fi facute prin Interac e-Transfer pe adresa de e-mail: bbrt.donations@gmail.com. Contul este setat pe “autodeposit” – banii vor fi depusi in banca in mod automat, fara a fi nevoie de parola.