Anunturi

Inainte de a participa in persoana la slujbele Bisericii din cladirea acesteia este obligatoriu sa raspundem intrebarilor de pe Patron Screening Poster

SLUJBELE BISERICII IN PERSOANA, in cladirea Bisericii

DUMINICA, slujba in limba romana, de la 10.00am: INREGISTRARE

DUMINICA, slujba in limba engleza, de la 10.00am: INREGISTRARE

Pentru perioada de pandemie, Biserica nu va organiza Scoala Duminicala a copiilor si nu va asigura echipe de voluntari care sa aiba grija de ei. Ca urmare, supravegherea copiilor si tinerilor de-a lungul slujbelor Bisericii Baptiste Romane din Toronto si Lighthouse Bible Church este responsabilitatea exclusiva a parintilor.

SLUJBELE BISERICII ONLINE

DUMINICA, slujba in limba romana, de la 10.00am:

Facebook – LINK

DUMINICA, slujba in limba engleza (condusa de Pastor Glen Zeidler si Pastor Jacob Nuh); de la 10.30am, accesul este de la 10.15am:

Zoom – LINK
Meeting ID: 158 857 098
Password: 316

MIERCURI, Seara de Rugaciune si Studiu biblic a RBCT, de la 7.30pm, accesul este de la 7.15pm:

Zoom – LINK

DONATII pentru Biserica Baptista Romana din Toronto pot fi facute prin Interac e-Transfer pe adresa de e-mail: bbrt.donations@gmail.com. Contul este setat pe “autodeposit” – banii vor fi depusi in banca in mod automat, fara a fi nevoie de parola.