ANUNTURI

• De sambata, Martie 25, 7.00pm, in Youth Room, incepe Reading Club. Toti copiii si tinerii, de la 10 ani in sus sunt asteptati cu mult drag. Programarea Reading Club se gaseste in calendarul de pe pagina principala a website-ului bisericii.
  • Va fi platit un an de abonament la RightNow Media (https://www.rightnowmedia.org/ – asemanator cu Netfilx, doar ca materialele video sunt crestine). Toti cei interesati sunt rugati sa contacteze pe fr. Glen Zeidler si sa-i dea adresa de e-mail. Toti ce au posibilitate si au pe inima sa sustina aceasta lucrare sunt rugati sa continuie lunar cu sume mici ($5-$10 – bani pe care sa-i dea fr. Glen Zeidler) astfel ca abonamentul sa poata fi platit.
  • Duminica, Martie 26, va fi EMCC – World Partners International Day of Prayer. Momentul de rugaciune din cadrul slujbei bisericii va fi concentrat pe rugaciune pentru un nou suflu misionar in biserici, rugaciune pentru cei ce si-au dedicat viata pentru a duce Vestea Buna si mijlocire pentru cei persecutati din pricina Evangheliei.
  • Urmatoarea intalnire a grupului de tineri va fi sambata, Aprilie 1, 7.00-8.30pm
  • Duminica, Aprilie 2 – Cina Domnului
  • Aprilie 10-16 – Saptamana de Post si de Rugaciune
  • Duminica, Aprilie 9 – Sarbatoarea Intrarii Domnului Isus in Ierusalim
  • Joi, Aprilie 13, 7.00pm – Instituirea Cinei Domnului
  • Vineri, Aprilie 14, 10.00am – Amintirea Mortii Domnului Isus
  • Duminica, Aprilie 16 – Sarbatoarea Invierii Domnului Isus

Programul de copii Awana: in fiecare vineri seara, 7.00-8.30pm. Pentru a vedea in care saptamani Awana nu se va tine, va rugam consultati calendarul de pe partea stanga a paginii principale a website-ului bisericii.

ESL – Conversations: in fiecare duminica dimineata, 9.30-10.30am. Pentru a vedea in care saptamani lectiile de Engleza nu vor avea loc, va rugam consultati calendarul de pe partea stanga a paginii principale a website-ului bisericii.